Edukacja

Dodane przez root - pt., 30/04/2021 - 08:22
Grafika logotypu Unii Europejskiej

W tym zadaniu mogli wziąć udział wszyscy studenci i doktoranci Politechniki Poznańskiej. Celem było wspólne wypracowanie koncepcji i wytycznych do prowadzenia zajęć głównie sportowych w grupach, obejmujących wszystkich studentów, również z szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami. Cel ten został osiągnięty poprzez realizację szeregu działań, w których uczestniczyli trenerzy (nauczyciele akademiccy) oraz studenci, w tym z różnego typu niepełnosprawnościami. Studenci i doktoranci byli zachęcani do aktywności fizycznej i udziału w Integracyjnych Mistrzostwach Polski, poprzez organizację obozów, eventów sportowych a także warsztatów kompetencji.

W ramach projektu zrealizowano:

  • Spływ kajakowy zorganizowany na rzece Warta (zamiast obozu sportowego nad jeziorem w roku 2021, który nie mógł odbyć się ze względu na zamknięcie hoteli i obostrzenia pandemiczne). Wzięło w nim udział 16 uczestników, którzy pod czujnym okiem trzech instruktorów oraz ratownika przepłynęli 3-godzinną trasę. Spływ zakończył się w urokliwej podpoznańskiej miejscowości, gdzie uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym poczęstunkiem. Ta miła chwila integracji dodatkowo umocniła więzi między uczestnikami. Wszyscy uczestnicy wyrażają zadowolenie z udziału w tym wydarzeniu i z nadzieją oczekują kolejnych podobnych aktywności.

Liczba uczestników: 16

Kiedy: 17.09.2021 r.

Więcej informacji: link

  • Szkolenie żeglarskie na Jeziorze Kierskim (zamiast obozu sportowego nad jeziorem w roku 2021, który nie mógł odbyć się ze względu na zamknięcie hoteli i obostrzenia pandemiczne) szkolenie złożone z kilku etapów:  część teoretyczna, gdzie instruktor omówił podstawowe zasady żeglowania oraz bezpieczeństwo na wodzie. Część praktyczna szkolenia odbyła się na jachcie kabinowym. Pod czujnym okiem instruktora uczestnicy mieli okazję samodzielnie wykonywać podstawowe czynności. Po intensywnej nauce wszyscy uczestnicy mogli odpocząć przy posiłku.  Szkolenie było świetną okazją do nauki żeglarstwa i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Liczba uczestników: 15

Kiedy: 01.09.2021 r., 02.09.2021 r.

Więcej informacji: link

  • 2 obozy sportowe w Karkonoszach – celem obozów było wypracowanie skutecznych metod integracji studentów i doktorantów podczas różnego typu aktywności sportowych, w tym: zajęć z pływania, tenisa stołowego, pieszych wędrówek po Karkonoszach o różnym stopniu trudności. 

Łączna liczba uczestników: 33

Kiedy: 19-23.11.2021 r.

Więcej informacji: link

Kiedy: 18-22.11.2022 r.

Więcej informacji: link

  • 2 obozy sportowe nad jeziorem Niegocin - celem obozów było wypracowanie skutecznych metod prowadzenia zajęć z różnego typu aktywności sportowych, w tym: tenisa ziemnego, szkolenia żeglarskiego, wycieczki kajakowo – rowerowej dla różnych studentów, w tym ze szczególnymi potrzebami oraz z niepełnosprawnościami, realizowanych przez Centrum Sportu w ramach zajęć z wychowania fizycznego. Dzięki zróżnicowanym grupom zebranym na obozach udało się wypracować wytyczne dla prowadzących, które umożliwią wprowadzenie większej ilości zajęć integracyjnych dla studentów, co spowoduje lepsze włączenie studentów z niepełnosprawnościami do życia studenckiego.

Łączna liczba uczestników: 33

Kiedy: 28.04-04.05.2022

Więcej informacji: link

Kiedy: 28.04-03.05.2023

Więcej informacji: link

  • Warsztaty kompetencji – z zakresu dietetyki, 4 edycje warsztatów, w trakcie których zgłębiono tematykę m.in. piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, metod obliczenia zapotrzebowania na energię (za pomocą wzorów i pomiarów), roli i zapotrzebowania białek, tłuszczy i węglowodanów u osób uprawiających sport.

Łączna liczba uczestników: 72

Kiedy: 28.04.2021 r., 29.04.2022 r., 21.11.2022 r., 25.05.2023 r.

Więcej informacji: link

  • Warsztaty kompetencji – wzmacnianie pewności siebie - Spotkanie z Szymonem Ziółkowskim wielokrotnym zdobywcą medali na olimpiadach i imprezach międzynarodowych. Spotkanie zostało zorganizowane podczas Dnia Sportu – Spartakiady Sportów Różnych na PP w 2023r.

Liczba uczestników: 46

Kiedy: 25.05.2023 r.

Więcej informacji: link

  • Warsztaty kompetencji – z zakresu psychologii sportowej – uczestnicy mieli okazję się dowiedzieć jak ważna jest rola psychologa w codziennym treningu sportowym. Trening mentalny ma takie samo znaczenie jak trening fizyczny, techniczny czy taktyczny. Psycholog sportowy nie jest potrzebny tylko w sytuacjach kryzysowych, aby pomóc zawodnikowi odzyskać równowagę. Wręcz przeciwnie, jego rola jest kluczowa już na co dzień.  Zajęcia te ukazały, jak ważne jest rozumienie mowy swoich emocji i jak można nimi zarządzać nie tylko by osiągać sukcesy sportowe, ale również by osiągać wszystkie inne cele życiowe. Uczestnicy mieli okazję poznać i przećwiczyć różne metody zarządzania emocjami, a to stanowi podstawę osiągania sukcesów w każdej sferze życia.

 Łączna liczba uczestników: 28

Kiedy: 17.10.2022 r., 21.10.2022 r. i 25.05.2023 r.

Więcej informacji: link

  • Warsztaty z psychologii sportu – "Radź sobie ze stresem jak sportowiec" pierwotnie planowane jedynie dla studentów i zawarte w obszarze Edukacja, jednak ze względu na duże zainteresowanie pracowników, od 25.05.2023r. dostępne również dla pracowników. Ten warsztat skupia się na znaczeniu i zarządzaniu emocjami w kontekście treningu i rywalizacji sportowej jako podstawy również do efektywnej pracy i radzenia sobie ze stresem w pracy, w tym poprzez omówienie metod regulacji swoich reakcji na stres. Doświadczony psycholog sportowy podzieli się praktycznymi wskazówkami i technikami, które pomogą lepiej zrozumieć i kontrolować emocje w osiąganiu celów.

            Łączna liczba uczestników:

Kiedy: 12.10.2023 r., 16.10.2023 r., 18.10.2023 r.

Więcej informacji: link

  • Warsztaty kompetencji – treningi z rolowania - zajęcia miały na celu przekazania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu rolowania, warsztaty były przeprowadzone przez trenera Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. 

Liczba uczestników: 28 os.

Kiedy: 31.05.2022 r. i 2.07.2022 r.

Więcej informacji: link
  • Warsztaty kompetencji – treningi z rozciągania - ćwiczenia rozciągające mięśnie, mające na celu ich uelastycznienie i poprawę zakresu ruchu w stawach, warsztaty były przeprowadzone przez trenera Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. 

Liczba uczestników: 39 osób

Kiedy: 18.01.2021 r., 18.11.2022 r.

Więcej informacji: link

  • Zajęcia na basenie – pływanie – zajęcia na basenie o charakterze integracyjnym, dedykowane dla studentów i doktorantów były prowadzone przez trenera II klasy w pływaniu. Mały na celu nie tylko zakorzenienie dobrych nawyków w dbałości o sprawność fizyczną, ale również poprawę posiadanych umiejętności pływackich u każdego uczestnika. Zajęcia miały miejsce na pływalni przy ul. Słowiańskiej,

Łączna liczba uczestników: łącznie 29 uczestników w zajęciach odbywających się w trybie 90 min raz w tygodniu

Kiedy: od października 2021 r. do maja 2022 r.

Więcej informacji: link

Kiedy: od października 2022 r. do maja 2023 r.

Więcej informacji: link

W ramach projektu dostępna jest usługa tłumacza polskiego języka migowego. Każdy pracownik lub student Politechniki Poznańskiej, jeśli ma taką potrzebę, otrzyma natychmiastowe, profesjonalne wsparcie za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej za pośrednictwem kodu QR, dostępnego na stroniehttps://bon.put.poznan.pl/power-3-5/tlumacz-pjm oraz na tablicy ogłoszeń każdego budynku.

Kod QR do strony portalu Tu Migamy

Kod QR:

Kod QR do strony portalu Tu Migamy

 

Ponadto w ramach działania Edukacja powstał film promujący rekrutację na Politechnice Poznańskiej z udziałem naszych nieprzeciętnych aktorów - studentów i doktorantów. Film prezentuje ofertę edukacyjną Politechniki Poznańskiej w języku polskim + tłumacz PJM. Porusza sferę społecznej akceptacji w duchu "PP otwarta dla wszystkich".

 Gorąco zachęcamy do obejrzenia projekcji:

Zdjęcia
Zdjęcie z planu filmu rekrutacyjnego, 9 osób na zdjęciu z tabliczkami #PP otwarta dla wszystkich oraz Warto tu studiować