Warsztaty kompetencji – rozciąganie

Dodane przez admin - śr., 06/04/2022 - 13:41
Logotyp UE

W związku z realizacją projektu „Politechnika Poznańska uczelnią otwartą dla wszystkich”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, Oś priorytetowa III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.5 „Kompleksowe programy szkół wyższych”, zapraszamy na bezpłatne zajęcia z rozciągania dla studentów i doktorantów PP.

Zajęcia mają na celu upowszechnianie kultury i aktywności fizycznej wśród studentów i doktorantów z niepełnosprawnością Politechniki Poznańskiej.

Rozciąganie co to takiego?
Rozciąganie to inaczej ćwiczenia rozciągające mięśnie, mające na celu ich uelastycznienie i poprawę zakresu ruchu w stawach. Dla każdego stawu istnieje inny zakresu ruchu związany z optymalnym codziennym funkcjonowaniem. Trenujesz? Często zmagasz się z bólami kręgosłupa, barków, bioder, sztywnością karku? Chcesz poprawić swoją postawę ciała? Twoja odpowiedź, na któreś pytanie brzmi „tak”? Dobrze trafiłeś! Rozciąganie jest właśnie dla Ciebie!

Rozciąganie mięśni teoria i praktyka

Część teoretyczna:

  • Czym jest elastyczność ciała?
  • Budowa i funkcje dużych stawów i kręgosłupa.
  • Taśmy mięśniowe i ich zastosowanie w ruchu.
  • Fizjologia a patologia w rozciąganiu.

Część praktyczna:

  • Techniki przywracające prawidłową ruchomość kręgosłupa i stawów.
  • Techniki oddechowe jako podstawowy wzorzec ruchu w ciele człowieka.
  • Zestawy ćwiczeń idealne na uwalnianie się od bólu.
  • Techniki uważności balansujące napięcia mięśniowe.

Co otrzymasz po warsztacie:
Prawidłowa postawa ciała jest wynikiem balansu w obrębie narządu ruchu pomiędzy grupami mięśniowymi jak i prawidłowym utrzymaniem relacji stawów względem siebie. Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z zasadami rozciągania, których celem będzie osiąganie tego balansu dla lepszego samopoczucia kręgosłupa i dużych stawów. Każdy uczestnik otrzyma wytyczne do praktycznego stosowania technik rozciągających w domu.

W każdych zajęciach może uczestniczyć do 15 osób.

Aktualne terminy zostaną podane wkrótce.

Prowadząca: mgr. Weronika Ratkowska, nauczyciel w SWF na PP od 2004 roku.

Warunki uczestnictwa

  • Rejestracja online, wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie dokumentów zgłoszenia uczestnika projektu poprzez stronę internetową w formie skanów (kwestionariusz uczestnika + oświadczenie).
  • Przekazanie wydrukowanych i podpisanych oryginałów dokumentów zgłoszenia (kwestionariusz uczestnika + oświadczenie)

Prosimy o wypełnienie niżej dostępnego kwestionariusza i załączenie skanu lub zdjęcia w formacie PDF, GIF, JPG lub PNG.
Wydrukowany i wypełniony formularz uczestnictwa oraz oświadczenie uczestnika wraz z wszelkimi innymi informacjami oraz pytaniami prosimy przynieść do Działu ds. Równości - Budynek z zegarem ul. Piotrowo 3, pokój 018 (poziom -1).

Więcej informacji o projekcie.