
W związku z realizacją projektu „Politechnika Poznańska uczelnią otwartą dla wszystkich”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, Oś priorytetowa III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.5 „Kompleksowe programy szkół wyższych”, zrealizowaliśmy warsztaty stacjonarne pn. Zaburzenia poznawcze: Student ze spektrum autyzmu na uczelni wyższej, organizowane dla pracowników Politechniki Poznańskiej.
Zakres tematyczny warsztatów skupił się na doświadczeniach Punktu Pomocy Psychologicznej Politechniki Poznańskiej, który pomaga studentom i pracownikom Uczelni w rozwiązywaniu różnego typu problemów natury psychicznej i poznawczej, stąd też zagadnienia poruszone na warsztatach dotyczyły najczęstszych problemów, zaobserwowanych na Uczelni, dotyczących m.in. rozpoznania specyfiki, potrzeb i możliwości dostosowania programu kształcenia dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz możliwości stworzenia dogodnego środowiska akademickiego, przyjaznego osobom z neuroróżnorodnościami.
Warsztaty, które odbyły się w dwóch terminach, zasygnalizowały problematykę spektrum autyzmu. Stanowiły podstawę do ewentualnego dalszego pogłębiania wiedzy na ten temat. Fakt, że warsztaty te prowadzone były przez osobę, która łączy funkcję nauczyciela akademickiego i terapeuty dodatkowo spowodowały zwiększenie ich wartości merytorycznej dzięki mocnemu osadzeniu w realiach naszej Uczelni.
Prowadzącym była mgr Eliza Maciejewska
Więcej informacji o prowadzącym
Więcej informacji o projekcie.