Kurs polskiego języka migowego dla pracowników Politechniki Poznańskiej na poziomie podstawowym

Dodane przez root - pt., 30/04/2021 - 09:46
Grafika logotypu Unii Europejskiej


SKOŃCZYŁO SIĘ MIGANIE, ZACZNIJ MIGAĆ!

W związku z realizacją projektu „Politechnika Poznańska uczelnią otwartą dla wszystkich”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, Oś priorytetowa III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.5 „Kompleksowe programy szkół wyższych”, zaprosiliśmy wszystkich pracowników Politechniki Poznańskiej na bezpłatny kurs polskiego języka migowego (PJM) od podstaw!

Szkolenie przeznaczone było dla wszystkich pracowników  Politechniki Poznańskiej, pragnących podnieść swoje kompetencje oraz poszerzyć wiedzę o języku migowym i jego zastosowaniu w pracy, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji charakterystycznych dla pracy uczelni.

Kurs trwał przez 2 miesiące: kwiecień-maj 2021r.

Kurs założył 8 spotkań z lektorem na platformie ZOOM, raz w tygodniu, po 2 godziny zegarowe, według harmonogramu ustalonego zgodnie z możliwościami uczestników oraz indywidualne kształcenie na platformie on-line pomiędzy spotkaniami. Hybrydowa metoda prowadzenia kursu pozwoliła pogodzić wysoką efektywność zajęć z lektorem w małych grupach (12 osób) z elastycznością czasową kursu on-line. Na koniec kursu, każdy z uczestników otrzymał certyfikat, który był odzwierciedleniem nabytych umiejętności ze znajomości znaków, Kultury Głuchych, umiejętności rozumienia informacji nadawanych w PJM, a także nadawania informacji w polskim języku migowym.
Po otrzymaniu rekomendacji do dalszej nauki, dla zainteresowanych, w terminie późniejszym istnieje możliwość pogłębienia znajomości polskiego języka migowego w stopniu zaawansowanym w ramach niniejszego Projektu.

Organizatorzy szkolenia:
Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST” (www.towarzystwogest.eu) przy współpracy z Platformą edukacyjną MIGAJ.EU (www.migaj.eu), znane z szkolenia nt. „GŁUCHY, NIESŁYSZĄCY, SŁABOSŁYSZĄCY - Kim są? Jak się z nimi komunikować?” , które miało miejsce w lutym 2020 r.

Więcej informacji o projekcie:

O projekcie