„Świat Głuchych” - kurs dla pracowników Politechniki Poznańskiej (II edycja)

Dodane przez root - wt., 18/05/2021 - 09:24
Grafika logotypu Unii Europejskiej

W związku z realizacją projektu „Politechnika Poznańska uczelnią otwartą dla wszystkich”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój”, Oś priorytetowa III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju”, Działanie 3.5 „Kompleksowe programy szkół wyższych”, zrealizowaliśmy spotkanie ze Światem Głuchych dla pracowników Politechniki Poznańskiej.

Tym razem udało nam się spotkać w przytulnej sali, gdzie przy kawie i ciastku Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego "GEST", nie tylko przybliżyło Kulturę Głuchych ale również pokazało jak można odczuwać muzykę w ogóle jej nie słysząc. Wydarzenie to przyniosło nowe spojrzenie na komunikację pracownikom Politechniki Poznańskiej i otworzyło okno do świata, gdzie WIDZIEĆ ZNACZY SŁYSZEĆ.

W trakcie spotkania uczestnicy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę nt. osób z niepełnosprawnością słuchu ale także dowiedzieli się, że piosenkę można zobaczyć oraz sami nauczyli się migać w polskim języku migowym piosenkę Wolność kocham i rozumiem (Chłopcy z placu broni).

Jeśli jesteś ciekawy jak można zobaczyć piosenkę zobacz, jak szwedzki tłumacz języka migowego miga piosenkę M. Carlssona na Eurowizji https://www.youtube.com/watch?v=wzcfw-qpuZQ oraz zobacz fragment amerykańskiego serialu GLEE https://www.youtube.com/watch?v=EjmHBCNRInw 

Szkolenie odbyło się 21.06.2023r. w Sali Konferencyjnej przy DS.1. W szkoleniu wzięło udział 14 osób.

Organizatorzy szkolenia: Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Firma Gest przeprowadziła także kursu polskiego języka migowego poziom podstawowy oraz zaawansowanym dla pracowników Politechniki Poznańskiej.

Więcej informacji o prowadzącym: więcej informacji

Warunkami uczestnictwa była:

  • Rejestracja, wypełnienie formularzu zgłoszeniowego oraz przesłanie dokumentów zgłoszenia uczestnika projektu poprzez stronę internetową w formie skanów (kwestionariusz uczestnika + oświadczenie).
  • Przekazanie wydrukowanych i podpisanych oryginałów dokumentów zgłoszenia (kwestionariusz uczestnika + oświadczenie)

 

Więcej informacji o projekcie.